Nie wiesz od czego zacząć swoją wycieczkę na Podkarpacie? Pomożemy Ci wybrać największe atrakcje turystyczne regionu i miejsca warte odwiedzenia. Zapraszamy w niezwykłą podróż po województwie podkarpackim. Sprawdź, co możesz zobaczyć, posmakować i doświadczyć.
Rynek w Rzeszowie
Rynek to serce rzeszowskiej starówki. Znajduje się na nim ratusz oraz studnia pochodząca z drugiej połowy XVI lub XVII wieku. W obrębie Rynku znajdują się liczne hotele, kluby, puby, muzea i restauracje, a w letnie wieczory na scenie obok Ratusza można podziwiać występy zespołów muzycznych i tanecznych oraz znanych artystów. Warto również odwiedzić Podziemną Trasę Turystyczną.
Skansen w Kolbuszowej
Podziwianie pięknych, tradycyjnych budynków i miejsc, które niegdyś były naturalnymi przestrzeniami dla ludności, jest możliwe dzięki specjalnie przygotowanym skansenom. Jedną z takich przestrzeni jest Skansen w Kolbuszowej. Każdy miłośnik życia wiejskiego z przełomu XIX i XX wieku powinien koniecznie wybrać się do Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.
Zamek w Krasiczynie
Zamek w Krasiczynie z przełomu XVI i XVII wieku jest jednym z najcenniejszych zabytków architektury renesansowo-manierystycznej w Polsce. Charakterystyczne dla zamku są cztery narożne wieże: Boska, Papieska, Królewska i Szlachecka. Park o powierzchni 14,5 ha jest ozdobą zamku w Krasiczynie. Od 20 kwietnia 2018 roku ma status Pomnika Historii.
Rezerwat przyrody "Prządki
Rezerwat przyrody "Prządki", czyli słynne ostańce skalne o wysokości do 20 m, wzbudzające zainteresowanie swoimi fantastycznymi kształtami. Atrakcje rezerwatu to 5 szlaków turystycznych, z pięknymi skałami i widokami oraz zamek Kamieniec. Najwyższy punkt rezerwatu to 520 m n.p.m.
Kaskada solankowa w Sołonce
To ostatnio miejsce odwiedzane przez coraz większą liczbę osób ze względu na leczenie jodem znajdującym się w tutejszej kaskadzie solankowej. Sołonka znajduje się kilka kilometrów od hotelu Splendor. Źródła solankowe w Sołonce są pozostałością po okresie mioceńskim, kiedy Podkarpacie było pokryte gorącym morzem (ok. 23 mln - 5 mln lat temu). Wchodzą one w skład tzw. solanek podkarpackich występujących wokół Pogórza Karpackiego w rejonie solanek sanocko-przemyskich w zachodniej części osadów rudzkich. Z pewnością były one wykorzystywane w XVI i XVII wieku, kiedy to na szeroką skalę warzono tu sól.
Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)